WhatsApp Mesaj Gelmiyor Sorunu Çözümü

 WhatsApp Mesaj Gelmiyor Sorunu Çözümü
Okunuyor WhatsApp Mesaj Gelmiyor Sorunu Çözümü

Bilindiği üzere Dünya’da en çok kullanılan ve en yaygın mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, şüphesiz en iyi uygulama olarak tutuluyor.Ancak hiç bir şeyin kusursuz olmadığı gibi bazen bu tür başarılı uygulamalarda sorunlar olabiliyor.Bu yazımızda da sizlere mesaj gelmediği takdirde yapılabilecekleri aktaracağız.

1-İlk olarak telefonunuzun internete bağlı olup olmadığını kontrol edin.Bağlı ve sorun devam ediyor ise diğer adımlarla devam edelim.

2-Telefonuzun bataryasını çıkarın,ardından tekrar bataryayı takıp yeniden başlatın.Eğer bataryası çıkmıyorsa telefonunuzun,kapatıp yeniden açın sadece.

3-Telefon açıldıktan sonra cihazınızın tasarruf modunda olup olmadığını kontrol ediniz.Eğer açıksa kapalı konuma getiriniz.

4-Ayarlardan Wifi nin bağlantısını kapatıp yeniden bağlamayı deneyin.

5-Telefonunuzun mobil veri hakkı var ise bir de Wifi yi kapatıp yukardaki aynı yöntemlerle mobil veriyi açmayı deneyin.

6-Sonra cihazınızı uçak moduna alıp,sonrasında kapatıp tekrar deneyin.

7-Arka plan veri kontrolü yapıp etkinliğini denetleyin.Kontrol için, ayarlar, veri kullanımı, arka plan veri gönderimi yolunu takip edin. Arka plan veri gönderimi etkin değilse, etkinleştirin.

8-WhatsApp mesaj gelmeme sorunu çoğu kişide wifi uyku ilkesi ile alakalıdır. Bu alanın kontrol edin. Bunu kontrol etmek için, ayarlar, wifi, gelişmiş, wifi uyku yolunu takip edin. Geldiğiniz wifi uyku yolu menüsünde, Hiçbir Zaman alanının işaretli olup olmadığını kontrol edin. Alan işaretli değilse işaretleyin.

9-WhatsApp mesaj gelmeme sorunu hala devam ediyorsa, wifi’ye reset atın ve pc üzerinden İp adresi değişikliğine gidin.

10-Çözüm yollarını deneyip başarısız sonuçlandıysa, WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan tamamen silin. Sonra telefonu kapatıp açın. Tekrar WhatsApp yüklemesi yapın.

11-Telefonunuzun güncellemelerinin kontrol edin. Bazı durumlarda güncellemelerin yapılmaması WhatsApp mesaj gelmeme sorununu ortaya çıkarmaktadır. Güncellemeleri yapmak için, Ayarlar, Hakkında alanına giriş yapın.

 

teknik servis ile ilgili görsel sonucuEvet arkadaşlar son kısıma geldik,bunca şeyi denemiş ama yine de başarısız olduysanız, hala WhatsApp mesaj gelmeme sorunu yaşıyorsanız, konuyu bir teknik servise danışmanızı öneririm. Sorun kullandığınız cihazın teknik bir hata vermesinden kaynaklanıyor olabilir.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
3
 • Kemal İnce
  Kemal İnce
  ziyaretci
  3 sene önce

  Whatsapp artık hayatımızda ve ticaretlerimizde önemi aşırı fazla olmaya başladı. Haber kanalları bile whatsapptan haber alır oldu. Whatsapp kullanıcıları her yıl %32 artmaktadır.

  Cevapla
  0
 • Elif Bal
  Elif Bal
  ziyaretci
  3 sene önce

  Biz ticaret yapıyoruz iş yapıyoruz sonuçta sürekli olarak bir telefon trafiğimiz oluyor insanların çoğu whatsapp üzerinden iletişim kurmak istiyor ve böyle sorunlarla karşılaşınca iş kaybediyoruz. Sizin sayenizde bu sorunu çözdük teşekkür ederiz

  Cevapla
  0
 • Erman
  Erman
  ziyaretci
  3 sene önce

  Tüm her şeyi denedim ama bir türlü yapamamıştım. Hesap silip yeniden oluşturdum yine olmadı en son olarak whatsappı sildim yükledim düzeldi. Teşekkür ederim.

  Cevapla
  0
Giriş Yap
Yazı Ekle