Twitter’da Mesajlar İçin Yenilikler Gelmeye Başlıyor

 Twitter’da Mesajlar İçin Yenilikler Gelmeye Başlıyor
Okunuyor Twitter’da Mesajlar İçin Yenilikler Gelmeye Başlıyor

Twitter’da Mesajlar İçin Yenilikler Gelmeye Başlıyor

Son zamanın en çok kullanılan sosyal ağlarından birisi olarak karşımıza Twitter çıkıyor. Twitter ortamında büyümek, reklam yapmak ya da sosyal çevrenizi genişletmek oldukça kolay olduğundan dolayı artık hemen herkes Twitter ortamına geçiş yapıyor. Twitter, günden güne artış sağlayan bir kullanıcı kitlesine sahip olurken yetkililerde popüler sosyal medya kanalı ile ilgili olarak yeni düzenlemeler başlattı. Twitter yeni mesajlar, en önemli yapılacak yenilik eylemlerinden birisini oluşturuyor diyebiliriz. Filtreleme özelliğinin duyurusunu en hızlı şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olan sosyal ağda beklenen gün gelmiş oldu. Yeni güncellemeler ile Twitter kullanıcıların her bir isteğini yerine getiren yetkililer şimdilerde ise mesajlar için kolları sıvamaya başladı.

Twitter Mesaj Filtreleme Ne İşe Yarayacak?

Takip etmediğiniz kişilerden gelen mesajların filtrelenmesine yardımcı olacak. Bu sayede tarafınıza gönderilen mesajları kabul edip etmemek tamamen size kalmış olacaktır. Ayrıca mesajı doğrudan sil özelliğinin de olduğunu belirtmek isteriz. Twitter mesaj filtreleme özelliği, kullanıcıların çok fazla hoşuna gidecektir. Çünkü takip etmediği kişilerden gelen mesajların istenildiği zaman silinebilecek olması en güzel yanlarından birisini ortaya koymaya neden olacaktır. Twitter cephesinde geliştirilmiş olan bu yeni özellikten faydalanabilmeniz için öncellikle aktif ettirmeniz gerekiyor. Hemen Ayarlar bölümüne geçiş yaparak Gizlilik ve Güvenlik sekmesi adı altında direkt mesaj al bölümünü işaretlemeniz yeterli olacaktır.

İnstagram ve Facebook ortamında ortaya çıkan takip etmediğiniz kişilerden gelen mesajları onaylama ve red etme şansı artık Twitter sosyal medya kanalı içinde geçerli bir durum olmaya başlayacaktır diyebiliriz. Bundan böyle kimlerle iletişim kurmak istediğinize kendiniz karar vermeye başlayacaksınız. Eğer ki farklı bir kullanıcıdan size mesaj geldiğinde mesajını onaylamadan red ettiğiniz takdirde kullanıcı dilerse yeniden mesaj gönderebilme imkanına sahiptir. Fakat tekrardan mesaj yoladığında yeniden mesajını onaylamamanız mümkündür. Twitter Özel Mesaj Yeniliği sayesinde artık mesajların kontrol altında tutulması da en güzel şekilde sağlanmış olacaktır diyebiliriz. O halde hemen sizlerde bu hizmetlerden bir an önce yararlanabilmeniz adına yapmanız gereken tek şey ise ayarlar bölümünden mesajlarınızı yönetmek olacak.

Yorum Yap

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.