Twitter Haberler Kısmı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

 Twitter Haberler Kısmı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?
Okunuyor Twitter Haberler Kısmı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Son yılların sosyal medya kullanımı artması ile birlikte Twitter’ın da etkisi olmaktadır. 
Twitter genellikle beğeniler, retweetler hakkında sizi bilgilendirmektedir. Ancak bazen sizi Twitter’daki en son haberleri okumaya davet eden “Sizin için Haberler” bildirim gönderilmektedir. İşte iPhone veya Android telefonunuzda bu haber bildirimlerini nasıl kapatılacağı detaylı bir şekilde aktarılmaktadır.
1.İlk önce, telefonunuzdaki Twitter uygulamasını açmanız gerekmektedir. Profil resminize dokunun ve sonra “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesine giriş yapmanız gerekmektedir.
2. Ayar kategorileri listesinde “Bildirimler” seçeneğine dokunmanız gerekmektedir.
3.Tercihler altındaki “Bildirimleri düzenle” ye giriş yapın.
4.“Twitter’dan” altındaki “Haberler” kaydırıcısını devre dışı bırakılması gerekmektedir.
Twitter’ın size göstereceği bildirim türlerini de buradan özelleştirebilmektedir. Örneğin; insanların hakkında konuştuğu haberleri belirten “Önemli Noktalar”, “Anlar” ve “Ağınızda Popüler” kaydırıcılarını da devre dışı bırakmak istenebilmektedir.
Artık telefonunuzda daha fazla “Sizin için Haberler” mesajı görülmeyecektir.

Tweet ilgili etkinlikler

Tweetleriniz veya Retweetleriniz Retweetlendiğinde ya da beğenildiğinde, bir Tweette sizden birşeyler bahsedildiğinde yeni biri sizi takip etmeye başladığında veya kişilerinizden biri Twitter’a katıldığında bildirim alınmaktadır. Bunlar Bildirimler sayfanızda toplanmaktadır.
Haziran 2017 itibari ile birlikte , Twitter artık her tür ve örnek için ayrı e-postalar göndermek yerine, hesabınızla alakalı etkinlikler hakkındaki tüm okunmamış bildirimlerinizin sunulduğu bir özet e-postası gönderilmektedir. Bunu, Twitter’dan gelen kutunuza gönderilen e-posta kalabalığını azaltmak için yapılmıştır.

Özet e-posta aboneliğinizi yönetme:

Tüm tekil etkinlik e-posta bildirimi türlerini almanızı sağlayan ayarları etkinleştirmek gerçekleştilmesi sonrası, özet e-postayı alınmaktadır. Tüm tekil etkinlik e-postası türlerinde bildirim almayı önceden tercih ettiyseniz, bu özet e-postası alınabilmektedir.

Bu özet e-postanın alınmasıyla ilgili ayarları twitter.com üzerinden Ayarlar ve gizlilik bölümünüze giderek düzenlenebilmektedir. E-posta bildirimleri sekmesinden, “Yeni bildirimlerim var” öğesini seçin veya seçimini kaldırmanız gerekmektedir.
Özet e-postalar, Direkt Mesajlar için geçerli değildir. İlgili ayarları etkinleştirdiyseniz, her yeni mesaj aldığınızda bildirim e-postası alırsınız.

Ağınızdaki etkinlikler

Twitter, tüm dünyadan en güncel bilgilere gerçek zamanlı olarak erişebileceğiniz önemli platformlardandır.  Bu e-postalar Twitter’da olan biteni öğrenmenize, o anda yaşanan en önemli ve en popüler olayları takip etmenize yardımcı olmaktadır.

Twitter’dan güncellemeler

Twitter, ara sıra size Twitter veya iş ortaklarının yeni ürünleri ya da özellikleri, Twitter uzmanı olma ile ilgili ipuçları; takip edebileceğiniz, belki de zaten tanıdığınız kişilerin alakalı ve ilgi çekici hesapları gibi heyecan verici haberler verilebilmektedir.
Bir süredir Twitter’a giriş yapmadıysanız, size bu arada Twitter’da kaçırdığınız, hoşunuza gidebileceğini düşündüğümüz konuları içeren bir güncelleme gönderebilmektedir. Ayrıca nadiren, Twitter’ın iyileştirilmesine yardımcı olan kullanıcı araştırma anketlerimizden birine katılmanız için de e-posta gönderilebilmektedir. Bu güncellemeleri göndererek, Twitter’daki en yeni ve en önemli gelişmeleri öğrenmenizi sağlamak istenmektedir.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle