Telefona İmei Nasıl Atılır?

 Telefona İmei Nasıl Atılır?
Okunuyor Telefona İmei Nasıl Atılır?

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan cep telefonları hakkında her gün bir çözüm aramaktayız.Bu yazımızda telefonun ülkenizde kullanılabilir hale getirilmesi amacıyla İmei nin nasıl atılacağını ele alıcağız.

 

Telefonunuzu kullanırken hayatınızda bu konu bir kere de olsa karşınıza çıkabilmektedir.Normalde bu işlemi belirli bir ücret karşılığında telefoncular tarafından yapılmaktaydı.Ancak teknolojinin elverişli şartları geliştikçe bu işlemin herkesin kolayca üstesinden gelebileceği bilinmekte.

imei ile ilgili görsel sonucu

Her telefonun içerisinde yüklü olarak bulundurduğu bir kimlik numarası vardır.Bu kimlik numarasına İmei denilmektedir.Ancak bir telefonun İmei numarasının başka bir telefona kopyalanmasıyla bu iki cihazda birlikte beraber kullanılabilmektedir.Böyle bir durumda iki telefonda da aynı İmei bulunur ve ikiside sorunsuz olarak çalışır.

Elinizdeki telefonun mevcut bir İmei numarası yoksa hiç endişelenmeyin.Başka bir telefonun İmeisini kopyalayarak telefonunuzun kapanmasını önleyebilirsiniz.

 

Telefona İmei Nasıl Atılır?

 1. Öncelikle telefonunuza play stor’dan “MTK Engineering Mode” programını indirip kurun.
 2. Kurulum bitince programı açın. Karşınıza MTK setting ve Android setting alanları çıkacak
 3. MTK setting alanına giriş yapın.
 4. Sağ üst tarafta Connectivit alanına tıklayın.
 5. Sırasıyla, CDS İnformation, Radio İnformatin, Phone 1 alanına kadar gelin, Phone 1‘e giriş yapın.
 6. AT+ olan alana gelip her hangi bir tuşa basın, sonra yazdığınızı silin, karşınıza giriş yapacağınız alanlar çıkacak. Burada en üstte yer alan 1,7’li alanı seçin.
 7.  1,7’nin yanında olan tırnaklardan birini silin.
 8. Sonra elinizde mevcut olan imei numarasını yazın ve sonuna tırnak işareti koyun.
 9. Kayıt işlemini yapmadan önce, başka yer alan AT+ alanına, AT ile + arasına bir boşluk koyun.
 10. Yapacağınız işlem, aşağıdaki fotodaki gibi olacak.
 11. İmei ayarlamasını yaptıktan sonra, Send At Command alanına basın.

 

imei ile ilgili görsel sonucuBöylelikle telefonunuza yeni İmei atmayı öğrenmiş oldunuz.Atmış olduğunuz yeni İmeinin aktif olması için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.Sonrasında attığınız yeni İmeinin durumunu kontrol etmek için, telefonunuzdan *#06# yı tuşlamanız yeterlidir.

 

 

 

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle