Telefon Bilgisayara Bağlanmıyor Sorunun Çözümü

 Telefon Bilgisayara Bağlanmıyor Sorunun Çözümü
Okunuyor Telefon Bilgisayara Bağlanmıyor Sorunun Çözümü

Akıllı telefon kullanan bir çok insan telefonun bilgisayara bağlanmama problemi ile karşılaşabilmektedir. Telefon bilgisayara bağlanmıyor sorunu, bir çok  farklı nedenlerden oluşabilmektedir. Yapılması gereken işlemlerin başında, telefonu farklı bir bilgisayara bağlayarak, bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarın, portlarının çalışıp çalışmadığını test etmeniz gerekir.telefon bilgisayara bağlanmıyor ile ilgili görsel sonucu

Eğer telefonunuz, farklı bir bilgisayara bağlanırken sıkıntı çıkarmıyorsa, asıl bağlanmayı denediğiniz bilgisayarın portlarında sorun var demektir. Telefonunuz yaptığınız denemelere rağmen, hiç bir bilgisayara bağlanmıyorsa, büyük bir ihtimalle, telefon kaynaklı aygıt yöneticisi sorunu bulunmaktadır. Aşağıda bu problemi nasıl çözebileceğinizi gayet net bir şekilde anlattık. Yöntemleri uygulayarak telefonunuzu kısa süre zarfında bilgisayara bağlayabilirsiniz.

USB Kablo ile Bilgisayara Bağlanma

Problemin temel olarak nedeni, daha önce bilgisayara tanıtılan telefon sürücüsünden oluşmaktadır. İlk olarak bu sorunu çözmeniz gereklidir.

Bilgisayarınızdan denetim masasına girin.

Denetim masasının içerisinden listelenen aygıtlar alanını bulup giriş yapın. Karşınıza kullandığınız telefonun bilgileri çıkacaktır.

Bu kısımdan telefonunuzu kaldırın. Yani aygıt sürücüsünü kaldırın.

Bu yöntemi uygularken mutlaka telefonunuz usb ile bilgisayara bağlı olsun. Aygıt sürücüsünü kaldırdıktan sonra, telefonunuzun bilgisayar ile olan usb bağlantısını çıkarın.

USBDeview programı google de aratıp bulun ve bilgisayara indirip kurun. Kurduktan sonra programı çalıştırın. Program telefon ile bilgisayar bağlanma aşamasında problem çıkaran sürücüyü bulmanızda yardımcı olacaktır.

Programı açtıktan sonra, program karşımıza sıkıntılı olabilecek sürücülerin listesini çıkaracaktır. Yanında yeşil renk yanan sürücüler sıkıntısız olarak çalışanlardır. Bu listenin içinde kırmızı ve gri renkte olan sürücülerde çıkacaktır. Burada bizim işimize yarayan, yanında gri renk bulunan sürücüler.

Gri renkte olan sürücüleri tek tek seçin ve üst tarafta yer alan çöp simgesine tıklayarak, sıkıntı çıkaran sürücülerden kurtulun.

Yukarıdaki yöntem ile, sıkıntı çıkaran bütün sürücülerden kurtulmuş oluyoruz. Şimdi sıra kaldırdığımız sürücülerin güncel hallerinin yüklenmesine geldi. Bu yöntemi oldukça kolay bir şekilde yapabilmemiz için, google de Universal Windows ADB Driver programını aratıp bulun ve bilgisayarınıza indirip yükleyin. Yükleme işleminden sonra, telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.

Usb bağlantısını yaptıktan sonra, yeniden denetim masası, oradan da aygıt yöneticisine giriş yapın.

Usb bağlantısı yaptığınızdan dolayı, telefonunuz aygıt yöneticisinde berilecektir. Buradan telefonunuzun üzerine gelip, sağ tıklayarak yazılım güncelleştirme seçeneğini seçin. Bu sırada universal programı mutlaka açık olsun.

Yazılımı güncelleştirme yaptıktan sonra, bilgisayarı tara seçeneğine tıklayın. Daha sonra aygıt sürücüsünü seçmeye izin ver deyip göz at alanına tıklayın. Açılan ekrandan universal programını bulup, programın indirdiği sürücüleri tek tek seçin ve işlemin sona ermesini bekleyin.

Yapmış olduğunuz yöntemlerden sonra, telefon bilgisayara bağlanmıyor sorunu büyük bir olasılıkla ortadan kaybolacaktır. İşlem biraz karışık gibi görünüyor olabilir. Ancak işlemin yapılması sandığınızdan daha kolaydır. Anlayamadığınız veya takıldığınız bölümler varsa, aşağıda bulunan yorum kısmından sorularınızı bizlere ulaştırabilirsiniz. Sorunuza en kısa sürede cevap vermeye çalışacağız.

 

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle