Sony 4 K Android Tv İle Önemli Gelişmeler!!

 Sony 4 K Android Tv İle Önemli Gelişmeler!!
Okunuyor Sony 4 K Android Tv İle Önemli Gelişmeler!!

Sony 4 K Android Tv’leri Yakın Zamanda Amazon Echo Cihazlarıyla Çalışmaya Başlayacak

Sony cephesi tarafında bir açıklama geldi. Gelen açıklama ile birlikte bundan sonra neler olup biteceği konusunda merak edilen her ne varsa bu şekilde bilinmiş oldu. Sony yetkilileri tarafından yapılan açıklamayla birlikte Sony 4K Android Tv teknolojisinin bundan sonra echo cihazlarıyla bir çalışma gerçekleşeceği haberi oldu. Bu sürüm 2014 yılından bu yana ise hala gelişmekteydi.

Android TV’lerin kullanılmaya başlanması ve piyasa içerisinde yer almasıyla birlikte doğal olarak da Youtube, Netflix gibi sosyal paylaşım platformlarında da televizonu kullanabilir bir hale getirmeye başlıyorsunuz. Sadece bununla sınırlı kalınmadan bununla da birlikte pek çok dizi ve programları da kullanır hale getirmeniz mümkün hale dönüşüyor. Bakıldığında Sony firması bu maceraya ise 2015 yılı itibariyle atılmış oldu.
Hatta öyle ki tüm bunların gerçekleşeceğinin haberini ise İlk kez CES 2015’de CEO Kaz Hirai etkinliği içerisinde duyurulmuştu.

Sony 2015’de 4K görüntü aktarımını problem haline her ne kadar getirmiş olurken, bugünlerde ise bu problemleri de arkasında bırakmış olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Üstelik sadece bununla da sınırlı kalmayarak aynı zamanda şimdi 4K TV’leri Amazon Echo cihazlarıyla çalışması içinde yeni hizmetlerini bir an önce devreye sokmaya bile başlamış. Görünen o ki teknoloji firması oluşabilmesi ihtimal olan bu sorunları çokta fazla önemsememiş ve çalışmalarına da aralıksız bir şekilde devam ettirmiştir.

Sony bu özellikleri de meraklı gözlerle inceleme altına alınmıştır. Sony 4 K Android, TV’leri açma, kapatma, kanal ve ses seviyesini ayarlama gibi oldukça fazla hoşa gidecek olan özeliğiyle de artık bir an önce karşımıza çıkmaya başlar hale geldi. Aynı zamanda güncellemeler seçeneği açık olduğunda ise k “Amazon Alexa ile TV Kontrol Kurulumu son derece rahat bir şekilde yapılabilme özelliğine de sahip oluyor. Bu sayede güncelleme işlemleri sonrasında da her bir işlemleri çok basit adımlar eşliğinde gerçekleştirme şansına sahip oluyorsunuz.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
2
 • lutfu
  lutfu
  ziyaretci
  4 sene önce

  Cok iyi bir site

  Cevapla
  0
 • Ahmet
  Ahmet
  ziyaretci
  4 sene önce

  Sony 4k tvlerin görüntü kalitesi keskin ve net. Android dunyasinda kalitesinide biliyoruz.

  Cevapla
  0
Giriş Yap
Yazı Ekle