Samsung Note Serisini Rafa Mı Kaldırıyor?

 Samsung Note Serisini Rafa Mı Kaldırıyor?
Okunuyor Samsung Note Serisini Rafa Mı Kaldırıyor?

Güney Kore’de üretilen Dünya devi bir marka olan Samsung, Galaxy Note 7 nin patlama ve yanma olaylarının ardından Note 7 üretimini durdurdu. Uzun zaman eleştirilen bu model birçok samsung kullanıcısını da tedirgin etmeye başladı. Samsung gelen tepkiler ardından Note 7’nin daha üretilmeyeceği konusunda karara vardı.

Patlayan Note 7’nin Görüntüsü;

samsung galaxy note 7 patlaması ile ilgili görsel sonucu

Peki bu efsane telefonun geride bıraktıkları neler?

İlk piyasaya çıkış tarihi 29 Ekim 2011’de başlayan Samsung Galaxy Note Serisi, tutulan bir model haline geldi ve her sene yeni bir serisi çıktı hatta bir sene içerisinde 2 defa bile seri çıkaran Samsung, 5’e kadar hiç bir engele takılmadan satışlarına devam etti. 2 Ağustos 2016 tarihinden son serisi çıkacakken adını ”Samsung Galaxy Note 6” yerine ”Samsung Galaxy Note 7” olarak duyurdular.

samsung galaxy note serisi ile ilgili görsel sonucu

Çıkışından itibaren büyük raabet gören Note 7 birçok özelliğiyle insanın adeta gözünü kamaştırıyordu. Son bir kaç ayda gerçekleşen patlama ve yanma olaylarının ardından Note 7 nin satışlarında durgunluk yaşanırken tüm Dünya’da da bu konu bir tartışma konusu yaratmıştı.

Bu yaşanan olaylar üzerine o efsane telefonun eksiğini elbet dolduracaktır Samsung, bakalım ilerliyen zamanda nasıl çalışmalar ortaya çıkacak. Bunun sonucunda Dünyaca ünlü dev markalardan biri olan Apple açısından da bir nevi rakibi Samsung’un önüne geçmesine yol açıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle