Avast Priform’u Satın Aldı

 Avast Priform’u Satın Aldı
Okunuyor Avast Priform’u Satın Aldı

Piriform ‘un yeni sahibi Avast oldu

Anti-Virüs yazılım üreticilerinden olan merkezi Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Avast bir İngiliz şirketi olan Priform’u satın aldı. Çok bilinen gereksiz dosya ve kayıt defteri temizleme aracı olan CCleaner da artık Avast’ın kontrolüne geçmiş bulunmakta.

İşte Priform’un Diğer Ürünleri

CCleaner ile 130 Milyondan fazla kullanıcı kitlesine ulaşan Priform’un Recuva adında dosya kurtarma uygulaması, Defraggler adında sabit disk tarama ve sorun düzeltme uygulaması ve Speccy adında detaylı sistem özellikleri görüntüleme uygulaması bulunmakta.

Avast geçtiğimiz sene temmuz ayında Anti Virüs yazılım şirketi olan AVG’yi 1.3 bin Dolar karşılığında satın almıştı. Avast yaptığı büyük satın almalarla güvenlik yazılım sektöründe gün geçtikçe ilerliyor.

Avast’ın 2009’dan bugüne CEO’luğunu yapan Vince Steckler düzenlediği bir basın bülteninde, “CCleaner ile Avast arasında pek çok ortaklığı görebiliyoruz, kullanıcı merkezlerimiz için yeni ürünler yaratmaya devam ediyoruz.” sözlerini sarf etti. Açıklamasının devamında ise, “Avast ve CCleaner, popüler indirme sitelerinde en çok indirilen iki ürün. İkisi de gelişmiş kullanıcılar tarafından performansa odaklı olarak biliniyor; bu nedenle CCleaner müşterilerimizden Avast güvenlik ürünlerini kullanmalarına ve bu ürünlerin tersini yapmalarına büyük ilgi duyacağız.” dedi.

Dünya’nın sanal güvenlik sektöründe günden güne gelişmesi ülkemizde de bu tür yatırımlara ihtiyaç olduğunun göstergesidir. Ama ne yazık ki Türk girişimcilerden bu denli büyük çaplı girişimleri henüz göremedik. Yani demek istediğim kişisel bilgisayarlarımızın güvenliliğinin başka devletlerin elinde olması toplum için bir tehdit barındırmaktadır.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle