Nintendo 3DS Cihazlarının Üretimini Durdurma Kararı Aldı !!

 Nintendo 3DS Cihazlarının Üretimini Durdurma Kararı Aldı !!
Okunuyor Nintendo 3DS Cihazlarının Üretimini Durdurma Kararı Aldı !!

New 3DS Üretiminin Durdurulma Kararı Alındı

Nintendo 3DS cihazlarının bir diğer versiyonları olarak karşımıza çıkan New 3DS Üretiminin durdurulma kararının alındığı da açıklanmış oldu. Buna göre her ne kadar bu gibi durdurma işlemleri gerçekleşecek olsa bile Nintendo 2DS XL ile Nintendo 3DS XL’ın üretimlerine halen devam edileceği de açıklanmış oldu. Nintendo 3DS bakıldığında TV için kullanılabilen bir işlevsel yanı bulunuyordu. Aynı zamanda taşınabilir el konsolu olarak bilinen Nintendo Switch ile de günümüzün oyun nesline çok hızlı bir şekilde giriş yapma başarısını da bir yandan ortaya koymuştu. Her ne kadar Avrupa ve Amerika’da çok fazla değer görmese de kısa süre içerisinde beklenen bir etkiyi yaratma başarısını ortaya koymuştu.

Bu başarıya en kısa süre içinde erişmek içinde çok fazla uğraşlar gerçekleştirilmeye çalışılmıştı. Bazı ülkeler içerisinde beklenen etkinin yaratılmaması durumuna karşı olarak ise yeni bir güncelleme yoluna gitmenin de uygun olduğu düşünüldü. Böylelikle Nintendo, eski el konsolları olan 2DS ile 3DS’i güncelleme işlemine girildi. Nintendo 2DS XL hariç, Nintendo 3DS XL ve New Nintendo 3DS gibi desteği de verilmiş oldu. Bu sayede güncelleme sonrasında kısa süre içerisinde bir takım ülkeler içerisinde beklenen olumlu havalar esmeye devam etti.

Sistem ile ilgili olarak pek çok ülkelerde de çeşitli açıklamalar yapılmaya başlandı. Özellikle Japonya sitesinde paylaşılan verilere göz atıldığında ise Nintendo 3DS’in üretimi artık sona erdiğinin haberi verilmiş oldu. Bu sayede üretim işlemlerinin artık durdurulma kararı alınarak son bulduğunun haberi duyrulmuş oldu. Piyasadaki bütün cihazlar tüketilene kadar da herhangi bir başka üretiminin gerçekleşmeyeceği yönünde kesin bilgiler gelmeye başlıyor. Bunun için ilk öncellikli olarak piyasa da ki cihazların kısa süre içerisinde bitmesi gerekiyor. Eğer ki piyasa içerisinde yer alan cihazlar bitmeye başlarsa hatta sıfırlanırsa belki daha sonrasında bir üretiminin yeniden bu tür pazar içerisinde yer alabileceği söylentileri artık ortada dolaşır hale gelmeye başladı. intendo 2DS XL’ın üretimi halen devam ediyor ve bir diğer 3DS cihazı olarak bilinen ürünün ise kalındığı yerden aynı şekilde üretime devam edildiği açıklanmış oldu.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Ahmet
  Ahmet
  ziyaretci
  3 sene önce

  Satmayan ürünün üretilmesine de gerek yok. Açıkcası şu çağda çok gereksiz bir üründü.

  Cevapla
  0
Giriş Yap
Yazı Ekle