İşte Nikon’un Yeni Kamerası

 İşte Nikon’un Yeni Kamerası
Okunuyor İşte Nikon’un Yeni Kamerası

Nikon son zamanlarda üst sınıf fotoğraf makinesi sektöründe Sony , Canon ve Fujifilm gibi rakipleriyle rekabet etmekte zorlanıyor. Ancak şirket 100.kuruluş yıl dönümü anısına geliştirdiği üst sınıf profesyonel modelle bu sıkıntıları aşmaya ve temiz bir sayfa açmayı planlıyor.

D850 adını verdiği fotoğraf makinesinin 46 mp çözünürlükte ve D810’un devamı niteliğinde olacağını belirtti. Ayrıca Nikon D850 ile ilgili “tam çerçeve, yüksek çözünürlüklü ve yüksek hızlı” kelimelerini kullandı.

Nikon kullanıcıları yerleşik Wi-Fi, dönen dokunmatik ekran, daha hızlı deklanşör ve 4K video özelliği olmasını istemişlerdi. Bu konuda Nikon yeni fotoğraf makinesi ile ilgili yeni teknolojiyi barındıracağının, kullanıcılardan gelen tepkilere çözüm olacağının sözünü verdi.

Nikon ’un kendi sitesinde yer verdiği açıklamada “D850, manzara, düğün, spor, moda, ticari görüntü ve multimedya içerik üreticilerinin yanı sıra hem hobi fotoğrafçıları hem profesyonel fotoğrafçılar için olağanüstü görüntü kalitesi ve çok yönlülük konusunda taviz vermeyen mükemmel bir araç olacaktır.” cümlesini kullandı.

Nikon D850 satış fiyatı ile ilgili $3,600 (yaklaşık 13,000 TL) civarında olması bekleniyor. Nikon D810 alacak olan fotoğraf severler bu yeni fotoğraf makinesiyle birlikte fiyatların düşmesini bekliyor.

Nikon ‘un paylaştığı yeni videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle