NASA’dan Süpersonik Jet Uçağı

 NASA’dan Süpersonik Jet Uçağı
Okunuyor NASA’dan Süpersonik Jet Uçağı

NASA’dan Süpersonik Jet Uçağı

Teknolojik gelişmeler hız kesmeden devam etmektedir. NASA, yeni teknolojik gelişmeleri ile birlikte tüm gözlerin üzerine çevrilmesini sağladı. Süpersonik jet uçağının en belirgin yanlarından birisi de olduça sessiz olması. Uçağın bir diğer güzel taraflarından birisi de istendiği takdirde yolcu uçağı olarak da sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek.

Her yönde büyük bir beğeni toplayan süpersonik jet uçağıyla artık NASA tüm gözlerin üzerine çevrilmesini de sağlamış oldu. Son yıllarda iyiden iyiye çoğalmaya başlayan sesten hızlı uçaklara her geçen gün bir yenileri de eklenmeye devam ediyor. Sessiz çalışma performansına sahip olan uçaklardan birisini de NASA ortaya çıkarttı.
Sessiz Çalışıyor

NASA jet uçağı sessiz bir şekilde çalışma gösteriyor. NASA, 90 dB olan ses seviyesini 65 dB’e kadar düşerecek sessizlikte çalışan jet uçağı ile geliyor. Ticari anlamda da çok rahat şekilde uçuşlar yapılabilme şansına da sahip olunacak. NASA, yolcu uçağı olarak kullanmayı düşünen şirketlere de vermeyi düşündüklerini söyledi. Böylelikle isteyen kişiler süpersonik jet uçağı yolcu uçağı olarak da kullanabilme şansına sahip olacak.
Her yönden artıları almaya başlayan son teknoloji uçağın özellikleri sadece bu saymış olduklarımızla da sınırlı değil. Sessiz çalışması özellikle askeri anlamda daha gizli pek çok operasyonların kolay yoldan yapabilmesine de olanak tanıyacaktır. Böylelikle hem ticari hem de askeri açıdan üstün performans sergilemiş olacaktır diyebiliriz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle