Moto Z Play Türkiye’de Satışa Sunuldu!

 Moto Z Play Türkiye’de Satışa Sunuldu!
Okunuyor Moto Z Play Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Moto Z’den sonra Lenovo, Moto Z Play isimli cihazını da Türkiye’de satışa sundu.

Bildiğiniz üzere bir zamanlar Motorola markası ile piyasada bulunan Moto isimli cihazlar 2012 yılında Google, 2014 yılında ise Lenovo şirketinin bünyesine girmişti. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra Lenovo, Moto başlığı altında birçok yeni telefon piyasaya sürdü. Bir süre önce tanıtımı yapılan Moto Z ve Moto Z play, diğer ülkelerden sonra Türkiye’ye de geldi.

Moto Z, 2499TL’lik fiyatı ile diğer rakiplerine göre daha uygun fiyata raflarda ki yerini aldı ve büyük ilgi görmekte. İnceliği ve Moto Mods desteği ile göze çarpan Moto Z, kısa ömürlü bataryası dışında kullanıcılarından tam puan aldı.

Şimdi ise 1999TL’lik fiyatı ile Moto Z’nin daha uygun fiyatlı küçük kardeşi olan Moto Z Play’de Türkiye’de satışa çıktı. Böylelikle bütçeye zarar vermeyen daha ekonomik ve gerçekten sağlam özelliklere sahip bir Moto Z versiyonu olan Moto Z Play’in özellikleri ise şöyle;

Moto Z Play Teknik Özellikleri ve Fiyatı

5.5 inç Full HD  bir ekrana sahip olan Moto Z Play, Qualcomm Snapdragon 625 ve Adreno 506’dan gücünü alıyor. 3GB RAM ve 32GB depolama alanı ile desteklenen cihaz, 16 MP arka ve 5 MP ön kamerasının yanı sıra 3510 mAh bataryasıyla Moto Z’de oluşan sıkıntıları kapatacak bir telefon olacak.

İnceliği ile dikkat çekiyor demiştik; 6.9mm inceliği ve 165gr ağırlığı olan Moto Z Play, 2TB’a kadar MicroSD kart desteği sunarken ilk başlarda Android 6.0.1 Marshmallow ile çalışıyor olsa da kısa süre içerisinde 7.0 Nougat güncellemesini de alacak şimdiden söyleyelim.

Moto Z ile piyasaya giren Moto Mods çeşitleri ile tam uyumlu olacak olan Moto Z Play, 1999TL’lik fiyatı ile bakalım son yıllarda ülkemizde uygun fiyatı ve iyi performansı ile gönüllerde taht kuran General Mobile gibi ilgi görebilecek mi?

Benim sahsi düşüncem şöyle ki; Lenovo gerçekten uğraşıyor ve bu telefon fiyat performans açısından muazzam özelliklere sahip. Fakat Lenovo akıllı telefon sektöründe pek tanınmayan bir marka. Eğer ki biraz paraya kıyıp sağlam bir reklam ile karşımıza çıkarsa,(ne biliyim işte Youtube’da saçma sapan otel reklamları görmektense yerine Moto Z Play reklamı görmek daha güzel olurdu) telefonun peynir ekmek gibi satma olasılığı yüksek bir ihtimal onu da söyliyeyim.

 

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle