LG, Son Dönemde Ciddi Bir Düşüşe Geçti!

 LG, Son Dönemde Ciddi Bir Düşüşe Geçti!
Okunuyor LG, Son Dönemde Ciddi Bir Düşüşe Geçti!

Dünya devi LG, her ne kadar başlarda teknolojik anlamda yakaladığı çıkış ile övülse de; son dönemlerde yaşadığı düşüş ve girdiği zarar ile gündemde. Özellikle akıllı telefon sektöründe yaşanan zarar şirketin yılın son çeyrek raporlarını açıkladığında, bir kez daha anlaşıldı.

Elbette bütün zararın kaynağı akıllı telefon pazarı değil. LG, elektrikli-otonom araç sektöründe de ciddi düşüş yaşıyor. Chevrolet ile ortak geliştirilen Volt projesi LG için 12 milyon dolar zarara sebep oldu.

Şirket, raporlarında 2016 senesinde tam olarak 14.1 milyon adet cihaz sattığını da açıkladı. Buna karşı şirketin yaptığı reklam yatırımları ve V20’nin başarılı satış istatistiklerine rağmen hala ufak ufak zarar etmekte. Tabii ki böylesine dev bir şirket için ”ufak ufak zararlar” önlenmez ise gelecek yıllar için büyük bir tehlike yaratabilir. LG’nin bu yıl ki kar oranından bahsedersek ise 109.3 milyon dolarlık bir rakam söyleyebiliriz.

Bununla birlikte son olarak LG yeni amiral gemisi G6’yı bu yıl düzenlenecek olan MWC(Mobile World Congress)’de tanıtılacak. Bu üründen de istediği kazancı sağlayamazsa firmanın geleceği karanlık gibi duruyor.

 

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle