LG Smartphone Business 2021’e Kadar Kârlı Olcak.CEO Önerdi

 LG Smartphone Business 2021’e Kadar Kârlı Olcak.CEO Önerdi
Okunuyor LG Smartphone Business 2021’e Kadar Kârlı Olcak.CEO Önerdi

LG CEO’su, şirketin bunu gerçekleştirmeyi nasıl başaracağına dair ayrıntı vermedi, ancak ‘mobil ürün namımızı genişletmeyi ve tüketicileri kandırmak için bazı vay faktörleriyle bağlı yeni olanları sürekli olarak yayınlamayı’ düşündüğünü söyledi.
Hindistan ve LG Electronics CEO’su Kwon Bong-seok, şirketin akıllı telefon işini 2021 yılına kadar kârlı hale getirmeyi planladığını açıkladı. “mobil diziliş ve tüketicileri woo için bazı wow faktörleri ile bağlı yeni [akıllı telefonlar] serbest bırakmak.”

CEO ÖNERDİ

CEO, Las Vegas’taki bir CES basın toplantısında gazetecilere konuşarak, azalan akıllı telefonun bir kez daha kârlı olacağını iddia etti. Bu başarının 2021 yılına kadar başarılacağını iddia etti. “LG Electronics mobil işi 2021 yılına kadar kârlı olacak. LG Electronics mobil ürün gamımızı genişleteceğinden ve bazı wow faktörleriyle bağlantılı yenilerini piyasaya süreceğinden bunu gerçekleştirebileceğimizi söyleyebilirim. ” Korea Times aracılığıyla ). Bu ‘vay faktörünün’ ne olabileceği konusunda ayrıntılı bir açıklama yapmadı ve aynı zamanda kar elde etme kar sayısında da durmak istemedi.
Raporda LG‘nin 2019’un dördüncü çeyreği için 98,6 milyar dolar işletme karı elde etmesi beklendiği, piyasa analistleri tarafından tahmin edilen 270 milyar dolar işletme karından çok daha az olması bekleniyor. Maliyet azaltma çabalarının bir parçası olarak, şirket akıllı telefon üretim birimini Seul’ün Güneyindeki Pyeongtaek‘ten 2019’da Vietnam’daki Haiphong’a taşıdı.


Ayrıca ortaya çıkan 8K TV segmenti hakkında konuştu ve ‘patlayıcı tepki’ almanın zaman alacağını söyledi. “İlk önce OLED” başlığını koymamızın nedeni, 8K TV için OLED panellerin kullanılmasını önermektir. Pazardaki 8K TV için patlayıcı bir yanıt beklemiyoruz. Yayıncılara daha fazla zaman verilmesi gerekiyor henüz (içeriklerini 8K çözünürlükte yayınlamaya hazır değil) “dedi. Ayrıca CES 2020’de gösterime girecek TV’nin ilk yarısında veya en son 2020’nin üçüncü çeyreğinde başlatılacağını doğruladı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle