Kaspersky Ücretsiz Anti Virüs Yazılımını Yayınladı

 Kaspersky Ücretsiz Anti Virüs Yazılımını Yayınladı
Okunuyor Kaspersky Ücretsiz Anti Virüs Yazılımını Yayınladı

 

Diğer birçok anti virüs yazılımından farklı olarak ücretsiz kullanma seçeneği sunmayan Kaspersky sonunda ücretsiz sürümünü de yayınladı. Bu gelişme sayesinde Kaspersky’in daha çok tanınması ve kullanımının artması bekleniyor.

Kaspersky Lab, önümüzdeki dört ay boyunca anti virüs yazılımının bir sürümünü ABD’de ücretsiz olarak piyasaya sürdü. Kaspersky Free olarak adlandırılan yazılım, e-posta ve masaüstü anti virüs koruması, virüs bulaşmış dosyaların karantinaya alınması ve otomatik güncellemeler gibi özelliklere sahip.

Ücretsiz sürümde bazı özellikler normal olarak bulunmuyor. Sanal özel ağ (VPN), ebeveyn denetimleri ve finansal koruması için her cihaz için yıllık 50 doları ödemesi gerekiyor. Kaspersky, ücretsiz yazılım seçeneğindeki reklamların az olduğunu görüyoruz. Ancak Kaspersky’e kullanıcı bilgilerine erişim izni vererek bilgilerinin çalınma riskini göz önünde bulundurmalıyız.

Rus yazılım şirketi, raporların Rusya Hükümeti ile arasındaki potansiyel bağlarla ilgili şüphelerini yenilerken yakın tarihli haberler yaptı. Şirket, bu önergelerin önemli olmadığını savunuyor ancak bu, onaylanmış yazılım üreticilerinin federal listelerine geri dönmek için yeterli olmamıştır.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle