Responsive Reklam Alanı

İşte YouTube’un 3 Ayda Çöplüğe Gönderdiği Video Sayısı

YouTube’un ilk 3 aylık raporunda geçen yıl Ekim ve Aralık ayları arasında kurallara aykırı olan 8.3 Milyon video YouTube tarafından silindi.Bu sayıya telif hakkı ve diğer yasalara aykırı olanlar dahil değilmiş.

 

Cinsel içerikli videolar, kullanıcılardan 9,1 milyon şikayet alırken, 4,7 milyon kullanıcı nefret söylemi ve tacizkâr içerikten şikayet etti.

En çok sayıda şikayetse Hindistan, ABD ve Brezilya‘dan geldi. Türkiye ise listede 8. sırada.

youtube görselleri ile ilgili görsel sonucu

YouTube’un algoritmasına takılan 6.7 Milyon videonun olduğu ve bu videoları moderatörlerin tarafından da incelendikten sonra silindiği biliniyor.Bu videoların %76 sının yöneticilerin dışında kimse izlemediği vurgulandı.

 

Ülkemizde de bir çok çöp edasıyla sanal alemde dolanan içeriği bulunuyor.Tabii internette gezen içeriklerin güvenliği çoğunluğu YouTube kadar yüksek seviyede olmadığı için bu tür videoların temizlenmesi, ayıklanması yapılması güç oluyor.

Peki sizler memnun musunuz bu tarz bir uygulamadan ?

Responsive Reklam Alanı

Ali Baran Can

Ali Baran Can

TeknoNeo.Com Kurucusu

“İşte YouTube’un 3 Ayda Çöplüğe Gönderdiği Video Sayısı” için 4 cevap

 1. Tunç Demir dedi ki:

  YouTube gerçekten temizlenmesi gerekli yoksa istediği kaliteyi yakalamakta zorlanacak çünkü gerçekten alaksız gösterimler yapmaya başladı trend listesinde inanılmaz isimler ve inanması zor videolar çıkıyor.

 2. serkan dedi ki:

  sosyal medya da olsa denetimsiz olmamalı doğru bir davranış olmuş

 3. Mert dedi ki:

  Açıkçası YouTube konusunda ciddi sıkıntılar var. Örneğin herkesin YouTuber olmaya özen göstermesi, herkesin bu işten para kazanacağını düşünmesi ve bunun için abuk subuk şeyler yayınlaması. Kesinlikle denetim şart.

 4. Veysel keleş dedi ki:

  Youtube de binlerce cöp video olduğunu hala biliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir