Responsive Reklam Alanı

iPhone 8’de OLED Yolu Göründü

image

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus heyecanı geride kaldığına göre iPhone 8’e odaklanabiliriz. Apple’ın uzun süredir planlarını yaptığı iPhone 8’den yeni bilgiler var.

Bugün iPhone 8 hakkında gelen bilgi, telefonun ekran teknolojisiyle ilgili. Elektronik cihaz üreticisi Sharp’ın başkanı Tai Jeng-wu’nun bir öğrenci topluluğuna yaptığı konuşmaya göre iPhone 8, OLED ekran teknolojisiyle gelecek. Bunu ilk defa duymuyoruz ancak Sharp’ın Foxconn tarafından yeni satın alındığını, Foxconn’un ise Apple’ın Asya’daki üretim ortağı olduğunu vurgulamak gerekiyor. Söylenetilere göre Apple, Sharp’ın ve Foxconn’un yardımıyla kendi ekranını kendi tesislerinde üretmek istiyor. Sharp’ın en son nesil iPhone’ların ekran üreticilerinden biri olduğunu hatırlatalım.

Bugünkü iPhone’lar, gayet iyi görünen LTPS (Low-Temperature Polycrystalline Silicon) LCD teknolojisini kullanıyor. OLED (Organic Light-Emitting Diode) ekranlara geçiş ise renk kontrastının artması anlamına gelecek. OLED, aynı zamanda kavisli ekranların üretimini de kolaylaştıracak. Apple, OLED ekranı şu an Apple Watch’ta kullanıyor ve saat bu sayede etkileyici bir kontrast oranına sahip.

Responsive Reklam Alanı

Ali Baran Can

Ali Baran Can

TeknoNeo.Com Kurucusu

“iPhone 8’de OLED Yolu Göründü” için bir cevap

  1. duru dedi ki:

    ben de iphone almak istiyorum, kullananlar detaylıca yorumda yazabilirlerse dezavantajlarını öğrenmiş olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir