İphone 7 Özellikleri

 İphone 7 Özellikleri
Okunuyor İphone 7 Özellikleri

8_d

İphone 7 Özellikleri

İphone kullanıcılarının oldukça merak ettiği İphone 7 nihayet tanıtıldı. İphone 7 özelliklerini ve İphone 7 fiyatı bilgisi meraklılarına iletildi.

Merak edenler için hazırlamış olduğumuz yazımızda İphone’un yeni telefonun özelliklerinden bahsedeceğiz.
Öncelikle İphone 7 görüntü olarak keskin bir değişim sunmuyor. İphone 6 telefonunda var olan görüntü yeni seride de varlığını korumuş. Fakat telefon görünümünde illaki değişiklikler var.

İphone telefon modellerinin tasarımını etkileyen anten şeritler yeni çıkan telefonda kasanın altında ve üstünde bulunuyor. Araka bölümden kaldırılan anten şeritler telefonun daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlamış. Ayrıca telefonun kulaklık giriş kısmı kaldırılmış yerine ise ikinci hoparlör yerleştirilmiş stereo standartlarında ses kalitesi sunmak amaçlanmış.

Yeni İphone telefonlarda ses akışı ve veri akışlarının sağlandığı port ise Ligthting. Ek olarak İphone kulaklık girişleri için yeni paketlerinde bir dönüştürücüye de yer veriyor.
Yeni İphone suya dayanıklı ilk İphone telefonu olma özelliği taşıyor. Android telefonlardan sonra İphone da suya dayanıklı telefon modeli oluşturdu. Telefon 30 dakika boyunca 1 metre su altında su sızıntılarına karşı korumalı.

Apple son iki serisinden bu yana sürdürdüğü ekran genişliği olan 4.7 inç boyutunu ve 750-1334 piksel çözünürlüğünü son telefonunda da aynen kullanıyor. Ekran in başına 326 piksel yoğunluk sağlıyor. Ayrıca ekranın basınca duyarlı olduğunu da ekleyelim. Ekran parlaklığı ise %25 oranında daha fazla.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle