İphone 7 İle Note 7 Karşılaştırılması

 İphone 7 İle Note 7 Karşılaştırılması
Okunuyor İphone 7 İle Note 7 Karşılaştırılması

note-7-vs-iphone-7

İphone 7 ile Note 7 Karşılaştırılması

Birbirleri ile kıyasıya rekabet eden iki büyük markanın son çıkan telefonları olan İphone7 ve Galaxy Note 7. Sizler için Galaxy Note 7 özellikleri ile İphone 7 özellikleri karşılaştırması yaptık. Hangi konularda birbirlerinden daha iyi olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.
Öncelikle İphone 7 Plus ve Galaxy Note Yedi tasarımlarından başlayalım.

Genel olarak her iki telefon bir önceki serilerinde kullanılan kasa yapılarına sahipler. 7 Plus’ın çift kamerası, anten çizgileri ve kulaklı girişi farklılık oluştururken, Note 7 nin tüketici taleplerinin dinlenerek tutuşu kolay daha ergonomik yapısı dikkat çeken unsurlar içerisinde.

Ekran kapasiteleri olarak; 7 Plus 5.5 inç büyüklüğünde, 1080 x 1092 çözünürlükte, retina ekran sayesinde ise %25 daha parlak. Renk ayarlarında iyileştirmeye giden Apple 7 Plus ta oldukça canlı renklere yer veriyor. Note 7 ise 2K çözünürlüğe sahip ve ekranı 5,7 inç büyüklüğünde kavisli bir ekrana sahip ayrıca Corning Gorilla Glass 5 ile cam koruma teknolojisine sahip.

Kamera kapasiteleri olarak ise; 7 Plus çift kamerası ve 4K çekim yapabilme potansiyeline sahip, 12 MP arka kamera ve 7 MP ön kamerası var, Note 7 de 12 MP arka kameraya sahip 4K video kaydı imkanını Note 7 kullanıcılarına sağlıyor
.
İphone 7 fiyatı 3 bin 249 TL den başlayan fiyatlarla alıcı bulurken Note 7 fiyatı ise 3 bin 599 TL resmi satış fiyatına sahip.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle