İOS 12 Pil Ömrünü Uzatmayı Planlıyor

 İOS 12 Pil Ömrünü Uzatmayı Planlıyor
Okunuyor İOS 12 Pil Ömrünü Uzatmayı Planlıyor

Apple yakın zaman öncesinde iOS 12′nin ilk beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Betayı test etmiş kullanıcılar ise iOS 12‘nin derinliklerinde yer alan detayları da gün yüzüne çıkartıyor. Görünüşe göre iOS 12 pil ömrü konusunda oldukça iyi bir duruşa sahip.

DAHA UZUN SÜRE KULLANIM

iDeviceHelp isimli YouTube kanalı, iOS 11.4 ve iOS 12 beta 1 yüklü iPhone X‘lerle batarya ömrü testi gerçekleştirdi.

iOS 11.4’lü iPhone X 7 saat 10 dakikalık pil performansı sunarken, iOS 12 beta 1 yüklü iPhone X’in pil performansı 10 saat 50 dakika olarak çıktı. Yani arada 3 saat 40 dakikalık bir zaman farkı oynuyor.

Ayrıca bu testten ayrı olarak çeşitli internet forumlarında yazan bazı kullanıcılar, farklı iPhone modellerinde denedikleri iOS 12 beta 1’in daha iyi bir pil ömrü sunduğunu belirtmiş. Apple pil konusunda beta sürümünde iyi iş çıkarmış görünüyor.

iphone ile ilgili görsel sonucu

Sonuç olarak iOS 12’nin beta olduğunu unutmayın. Beta sürümleri kararsız ve hatalıdır. Olmadık problemlere neden olabilir. Bu yüzden siz tavsiyemiz beta işletim sisteminden uzak durmanız ve tam sürümü beklemeniz olacaktır. Ama olur da iOS 12’yi iOS cihaza yüklemek isterseniz, en başta yedeklerinizi almayı unutmayın. Eğer iOS 12 beta 1’i yükleyip, yedeklerinizi alırsanız ve eski sürüme geri dönerseniz. Betada aldığınız yedekler eski sürümle uyumsuz olabilir.

Bu anlayışla apple, İOS işletim sistemini ve satışa sunduğu cihazlarını bir adım öne koymuş oluyor.Sizce bu açıdan bakıldığında ne tür düşünceleriniz nelerdir?

 

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle