Ios 11 Gelmesiyle Tüm Iphone’lar Değişime Uğrayacak

 Ios 11 Gelmesiyle Tüm Iphone’lar Değişime Uğrayacak
Okunuyor Ios 11 Gelmesiyle Tüm Iphone’lar Değişime Uğrayacak

Ios 11 Gelmesiyle Tüm Iphone’lar Değişime Uğrayacak

Çağımızda artık teknolojik sistemler ile ilgili olarak sürekli bir değişimler gerçekleşiyor. Sabag gözümüzü açtığımız sırada ise yeni bir değişimle karşı karşıya kalabilmemiz de çokta zor olmuyor. Apple dev yazılım geliştiriciliği sona ermesi ile birlikte ilk kez Ios 11 güncellenmesini görmüş olduk. Ios 11 sisteminin devreye girmesi ile birlikte artık ıphone akıllı telefonlar da farklı değişimler yaşanmaya başlayacak. Bu değişimler ise teknoloji kullanıcıların işini kolaylaştıracak şekilde diyebiliriz.

Ios 11’in gelmesi ile birlikte birden fazla uygulamayı seçebilme imkanına sahip olurken istediğimiz işlemleri de sorunsuz bir şekilde yapabilme imkanına da sahip olacağız. Bakıldığında normal şartlarda uygulamalar, çoklu sürüm eşliğinde sürülemiyordu. Fakat Ios 11 farkıyla böyle bir durum artık olmayacak. Tam aksine bu eksikliğe son verilmiş olacak. Bu sayede zorlanmadan seçmiş olduğunuz uygulamaları başka sayfa ve klasöre atabilme şansına sahip olmaya başlayacaksınız. Bu işinizi doğal olarak daha fazla kolaylaştırmaya başlayacak diyebiliriz. Ayrıca Apple’ın hem macos hem de İos için sunmuş olduğu akıllı asistan siri’ni de ses komutları üzerinde artık göremeyeceğiz.

Siri komutu üzerinden isteyen ıphone kullanıcıları, sesli komutları aktif edebilme kolaylığına sahip olacak. Bu sayede sesli komutları yenide aktif ederek kaldığınız yerden kullanmaya devam edeceksiniz. En çok dikkat çeken işlemlerden birisi de son derece kolay bir şekilde denetlenme özelliğine sahip olan denetim merkezinden yararlanacak olmamız diyebiliriz. Bakıldığında gerek arayüz de gerekse de erişebilirlik anlamında hem hız hem de sorunsuz erişim imkanı biz kullanıcıları bekliyor diyebiliriz. Ayarlar sekmesine gelip denetim merkezi bölümüne geçiş yaparak üzerinde bulunan simgeleri sorunsuz bir şekilde düzenleyebilme imkanına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ekleme işlemlerinizi dilediğiniz zaman sorun yaşamadan gerçekleştirebilmekteyiz. İstediğiniz şekle de en kısa süre zarfı içerisinde sokabilme şansına sahip olacaksınız.

Bundan böyle Ios 11 yeniliğinin devreye girmesi ile birlikte artık Iphone cihazlarında da bizleri yeni değişimler bekliyor dememiz kolay olacak. Böylelikle cihazlarımızda istediğimiz hemen her şeyi sorunsuz şekilde yönetebilme şansına sahip olacağız. Çünkü denetim sistemi devreye girecektir.

Yorum Yap

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Giriş Yap
Yazı Ekle