İcloud Nedir Nasıl Kullanılır?

 İcloud Nedir Nasıl Kullanılır?
Okunuyor İcloud Nedir Nasıl Kullanılır?

Apple’ın sunduğu İCloud servisi bilindiğinden daha öncesinden beri açık haldedir.Ancak bunu pek çok Apple kullanıcısı bilmiyor.Mobil cihazlarınızdaki ve bilgisayarlarınızdaki servisi kurmak için biraz zaman ayırmanız size gelecekte çok fazla vakit ve emekten tasarruf sağlıyacaktır.

 

İcloud Nedir?

İcloud tüm cihazlarınızı senkronize eden bir tür depolama servisidir.Diğer bir deyişle, bir iPhone, iPad, iPod touch ve bir bilgisayar arasında bilgi ve dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Her cihaz hakkındaki bilgiler, en güncel bilgilerin tüm aygıtlarda bulunabileceğinden emin olmak için otomatik olarak güncellenir. Hizmet ücretsizdir, kablosuz olarak çalışır ve kullanıcı tarafından özel bir işlem yapılmaksızın arka planda çalışır. Bu açıdan kullanıcı dostudur ve bir çok kişi bundan haberdar olmasa da işlevleri oldukça yararlıdır.

İcloud Ne İşe Yarar?

iCloud faydalarından örnekle bahsedecek olursak şu şekilde açıklayabiliriz; Ailenizle birlikte gezmeye gittiniz ve telefonunuzdan fotoğraf çekindiniz. Bu fotoğrafları başka cihazlara gönderme derdinden kurtuluyorsunuz, çünkü iCloud sizin yerinize bu işlemi gerçekleştiriyor. Yani bu fotoğraflar bağlantılı olan tüm cihazlarınızda bulunuyor.

Fotoğrafları birden çok cihazda senkronize etmenin yanı sıra, iCloud da iTunes satın almaları, Kişiler, Takvimler, Notlar, belgeler, Hatırlatıcılar ve Safari yer imleri gibi diğer bilgileri senkronize eder. Aygıtınızı yedekleme ve kayıp bir aygıtı bulma olanağı sağlar.

 

ICloud, bilgilerinizi uzaktaki bir sunucuya güvenli bir şekilde depolayarak çalışır. Bu çevrim içi depolama kapasitesi “cloud” depolama alanı olarak da bilinir. Bilgilerinizi çevrim içi olarak güvenli bir şekilde depolayarak, bu bilgilere istediğiniz zaman herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz.

İcloud Nasıl Kullanılır?

ICloud’u kullanmadan önce, ücretsiz bir hesap kurmanız gerekiyor. Genellikle, iCloud hesabınız Apple kimliğinizle aynı olabilir. Bu biraz karmaşık gelse de, Apple kimliğiniz iTunes’a kaydolurken kullandığınız e-posta adresidir. Uygulamaları veya müzikleri indirmek için Apple kimliğini ve şifresini kullanırsınız. İşleri kolayca yapmak için, bir iCloud hesabı oluştururken aynı Apple kimliğini de kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, Apple Kimliğinizi paylaşan birden fazla kişi varsa, ayrı bir iCloud hesabı oluşturmak isteyebilirsiniz. Ayarlardan iCloud kullanımını aktif hale getirip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayarda İcloud Kullanımı

Mac’te, Sistem Tercihlerinde iCloud’u seçin, sonrasında Apple kimliğiniz ve şifrenizle oturum açın.

Bir bilgisayarınız varsa, Apple’ın web sitesinden iCloud kontrol panelini indirmeniz gerekecektir . PC’nize kurulduktan sonra Kontrol panelini açın, sonra iCloud’u açın ve Apple kimliğiniz ve şifrenizle oturum açın.

Bu şekilde iCloud hizmetinden yararlanabilirsiniz.Bu servis, çoğu durumda sizi daha avantajlı bir duruma getiriyor ve kolay kurulumunun yanı sıra sonrasında ortaya çıkan preblemlerde çözüm daha kısa oluyor.

 

 

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle