Facebook’a Gif Eklemek

 Facebook’a Gif Eklemek
Okunuyor Facebook’a Gif Eklemek

​Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri olan gif ekleme özelliği için sizlere nasıl yapıldığını ve ipuçları ile bilinmeyen yönlerinden bahsedeceğiz. Daha önce ki zamanlar için bu kullanım şekli gündeme gelmiş fakat beklenen ek özellikler Facebook üzerinden paylaşılmamız ve aktif olmadığı için yapmamız mümkün değildi fakat yeni gelen bir bilgi ile artık bu özelliği kullana biliyoruz ve işte size denenmiş özellikleri ile gif eklemek. İlk olarak bazı kısıtlamalar gündem de bular da yöneticisi olduğunuz bir sayfa için halen gif kullanımı yapmanız mümkün olmamaktadır. Sadece bireysel olan kullanıcılar için açık bir sistem özelliği olarak kullanılmaktadır. 
Bunun için direk olarak bilgisayarınızdan bir gif dosyasını sayfanız da yada başak bir ortam da paylaşamıyorsunuz ve yapmanız gereken bunu harici bir servislerden gif dosyanızı yükleyerek daha sonrası için kullanacağımız link adresini almak olacaktır. Bu harici servisler için de en çok başarı elde ettiğimiz site imgur olmaktadır. Bu site üzerine yüklediğimiz gif dosyasını upload ettikten sonra sahip olduğumuz link adresi ile kendi Facebook sayfamıza ekleyerek gif dosyamızı kullanmaya başlayabiliriz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de Facebook Video oynatma özelliğinin pasif olması gifleirnizin hareket etmesini engelleyecektir ve bunun için bu özelliğin aktif duruma getirilmesi gerekmektedir. Bu giflerinizi görecek olan kişilerin de bu özelliği aktif etmemeleri gif gösterimi için durağan bir resimden öteye gidemeyeceği için tüm kullanıcıların bundan haberi olmadığından arkadaşlarınızı bilgilendirmeniz yerin de olacaktır. 
Bunu deneme yaparak sizlere aktarmaktayız ve kendi sayfamız da gayet iyi çalışan giflerimiz görsellik konusun da Facebook için bizlere ekstra bir özellik sunmaktadır. Elbette yeni bir gelişme olması ile henüz yaygınlaşmadığından çoğu kullanıcı özelliklerini tam olarak görüntüleyememektedir. Ancak kendi paylaşımlarınız için bu özelliği kullandığınız da çok daha verimli bir sonuç elde edeceğiniz gayet açık bir şekilde görülmektedir. Hem görsel yönden çekici duran bu özellik daha verimli paylaşımların yapılmasını sağlamak da hem de diğer kullanıcıların da ilgisini çekerek daha çok görüntülenmesine olanak sağlayacaktır. 

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle