Detaylı Olarak Yandex Toloaka’dan Para Kazanmak

 Detaylı Olarak Yandex Toloaka’dan Para Kazanmak
Okunuyor Detaylı Olarak Yandex Toloaka’dan Para Kazanmak

images

Yandex Toloka İle Para Kazanmak
Yandex, arama motoru olarak internet dünyasına son derece hızlı bir giriş yaptı. Google’a rakip olarak piyasaya giren ve özellikle de reklam dünyasına yaptığı yatırımla dikkat çeken bir firmadır. Özellikle ülkemizde de gittikçe popüler olan Yandex, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.
Yandex Toloka Nedir?
Toloka kelime anlamı olarak, ülkemizde imece usulü olarak bilinen yardımlaşma yöntemine Slav bölgesinde verilen isimdir. Yani, bir nevi yardımlaşma anlamına gelmektedir. Yandex’te bu kelimeyi kullanarak önemli bir projeye imza atmış durumda.
Yandex şirketi, arama motorunda yapılan aramaların doğru sonuçları vermesi ve özellikle zararlı içeriğe sahip sayfaların engellenmesi için bu sistemi kurdu. Zararlı içerik konusunda da özellikle terör konusu başta gelmektedir. Terör konusunda paylaşım yapılan sayfaların belirlenmesi güvenlik konusunda büyük bir öneme sahiptir.
Zararlı içerik konusunda dikkat edilen noktalardan biri de çocuk istismarı konusudur. Bu konuda da son derece önemli bir sistem kurulmuş durumdadır. Yandex Toloka arama sonuçlarının ayıklanması için kurulmuş bir sistemdir. Son derece kolay kullanılan ve kurulan bu sistem sayesinde hem zararlı içeriklerin engellenmesine yardımcı olacak hem de para kazanacaksınız.
Yandex Toloka’ya Nasıl Üyelik Yapılır?
Yandex tarafından zararlı içeriklerin engellenmesi için kurulan Toloka sistemine alışık olduğumuz gibi mail adresiyle değil de cep telefonunuza gelecek onay SMS’i ile gerçekleştirilmektedir. Cep telefonu numaranızı sayfanın resmi üye olma kısmına doğru bir şekilde girmeniz durumunda üyeliğiniz gerçekleşecektir.
Yandex Toloka sistemine üyelik açarken kimlik bilgilerinizin doğru olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni de para çekimi sırasında bilgilerinizin doğru olmasının gerekmesidir. Adınıza açtığınız PayPal hesabınıza kazançlarınızı kısa süre içerisinde çekebilirsiniz.
Yandex Toloka’da görevler en az 1 cent değerindedir. Bu konuda verilen görevlerle birlikte her 15 saniyede 1 cent kazanmanız mümkün olmaktadır. Eğer görev varsa, görevin bitimine kadar sadece birkaç saat içerisinde 3 ile 5 Dolar arasında bir kazanç elde etmeniz mümkün olmaktadır. Bu da ay içerisinde önemli bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Üstelik diğer uygulamalar gibi fazla zaman da harcamadan kazanacaksınız.
Yandex Toloka W8-Ben Formu Nasıl Doldurulur?
Yandex Toloka’da kazandığınız paraları PayPal hesabınıza çekmek için öncelikle W8-Ben adı verilen bir formu doldurmanız gerekiyor. Bu form ile birlikte resmen Yandex’in bu programında çalışmış oluyorsunuz. O nedenle formu doldururken dikkatli olmanız gerekmektedir.
Yandex Toloka W8-Ben formunu doldururken kesinlikle Türkçe karakter kullanmamalısınız. Yani isim ve soyisminizde Türkçe karakter varsa bunları kullanmamalısınız. Doldurmanız gereken formun üst kısmına adınız ve soyadınızı, bir alt kısma adres bilgilerinizi ve sağ tarafta bulunan iki kutucuğa da Türkiye yazmanız gerekmektedir.
W8-Ben formunu yanlış ya da eksik doldurursanız ödeme talebiniz reddedileceği için dikkat etmeniz gereklidir. Ayrıca bu formda yer alan posta kodu bilgisine de postanenizden öğrendiğiniz güncel kodu yazmanız gerekmektedir.
Yandex Toloka Görevleri Nasıl Yapılır?
Yandex Toloka’da para kazanmak için görevleri yerine getirmeniz gereklidir. Bu görevleri belirlemek için öncelikle profil sayfanıza ve oradan da düzenle kısmına gelerek, ne tür görevler istediğinizi belirlemelisiniz. Burada Türkçe ile birlikte İngilizce’yi seçmeniz önemli bir artı sağlayacaktır.
Yandex Toloka görevleri açısından Rusça ya da Endonezyaca seçeneği de var. Eğer bu dillere de hakimseniz bunları da işaretleyerek daha fazla görev elde edebilirsiniz. Bu noktada, rastgele görev yapmanın fayda yerine zarar getirdiğini unutmayın.
Yandex Toloka’da yer alan, ‘Yetişkinlere yönelik içeriğe sahip görevleri de yapabilirim’ kısmı vardır. Bu kutucuğu işaretlemeniz durumunda çoğunlukla +18 ibaresi içeren görevler ve görseller kullanılmaktadır. Bu nedenle bu kutucuğu işaretlerken iyi düşünmeniz ve görsellerin yetişkinlere uygun görseller olacağını unutmamanız gereklidir.
Yandex Toloka sayfanızda görevleri seçtikten sonra, Yandex tarafından arama sonucunda karşımıza gelen sayfa ve resimlerin incelenmesi isteniyor. Bazı görevler arama sonucuyla ilgili olurken, bazı görevler sadece resimlerle ilgili oluyor. Değerlendirmeyi fare ile tıklayarak ya da klavyedeki yön tuşları ve Enter tuşunu kullanarak tamamlayabilirsiniz.
Görevlerde göstereceğiniz başarıya göre, ileride daha fazla görev alma şansı elde edebilirsiniz. Ancak, görevleri sırf hızlı olsun diye baştan savma yaparsanız bir daha bu tarz görev alamıyorsunuz. Görevlere azami ölçüde dikkat göstermeniz gerekmektedir. Her görevin yan tarafında yer alan bilgi simgesine tıklayarak görevle ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Yandex Toloka Görevleri Hangi Sıklıkta Gelir?
Yandex Toloka’da görevlerin her zaman çıkmadığını bilmeniz önemlidir. Sayfayı, sık kullanılanlara ekleyerek, arada kontrol edebilir ve gelen görevleri yapmaya başlayabilirsiniz. Görevleri ne kadar doğru ve özenerek yaparsanız, size o sıklıkta görev gelecektir. Bu da kazancınızın artmasını sağlayacaktır.
Yandex Toloka’da görevlerin daha sık gelmesi için hızlı olmanız ve özenerek hareket etmeniz gereklidir. Kazandığınız paraları resmi PayPal hesabınıza çekebilirsiniz. Para çekme talebinizin birkaç gün içinde işleme konduğunu da belirtelim. Bu nedenle paranın hemen gelmemesiyle telaşa düşmeyin. Görevlerle para kazanmanız ve önemli gelir elde etmeniz bu kadar basittir.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle