Deep Web Tehlikeli Mi? Nasıl Bir Yer?

 Deep Web Tehlikeli Mi? Nasıl Bir Yer?
Okunuyor Deep Web Tehlikeli Mi? Nasıl Bir Yer?

Deep web internet kullanıcıları arasında en merak edilen konulardan birisi haline gelmiştir.
İnternetin görünür yüzünde deep web hakkında uydurma birçok bilgi yer alıyor. Bu sebeple son kullanıcılar yeterli bilgiye hiçbir zaman ulaşamıyor. Bu makalede nispeten akla daha yatkın olan ve doğruluk payı yüksek olan bilgiler paylaşılmıştır.

Deep Web Nedir?

Deep web (derin internet) bildiğimiz internetin görünmeyen yüzüdür. Deep web’e Google vb. Arama motorlarıyla giriş mümkün değildir. Çünkü Google vb. Arama motorları deep web’deki içeriklere ulaşamadıkları için indexleyemezler. Dolayısıyla standart internet kullanıcısı deep web ortamına direkt giriş yapamaz.

Deep web içeriğinin, normal internet(surface web) ortamındaki içerikten çok daha fazla olduğu tahmin edilmektedir. İnternette yer alan içeriğin %80’i sadece deep web’ten erişilebilir durumdadır. Kalan %20’si ise normal internetten ulaşılabilir durumdadır.

Deep web’e giriş için özel bir tarayıcı ve bazı yapılandırmalar gereklidir. Kullandığımız arama motorlarıyla giriş mümkün olmadığı gibi, Chrome ve Safari gibi tarayıcılarla da ile giriş mümkün
değildir.

Deep Web Tehlikeli Mi?

Deep web, normal internete oranla kesinlikle tehlikelidir. Kötü ve hiçbir toplumun kabul edemeyeceği içeriklere derin sularda daha rahat ulaşırsınız. Dolayısıyla deep web, normal internete oranla çok daha tehlikeli ve zararlıdır. Ancak bu deep web’in tam anlamıyla kötü içeriklerle dolu olduğu anlamına gelmiyor. Deep web’in dark web olan kısmının yalnızca %50 seviyelerinde olduğu
düşünülmektedir.

Deep web’in dark web kısmında devam eden kötü olaylardan bazıları aşağıda listelenmiştir;

 1. Dolandırıcılık
 2. Kara para aklama
 3. Pornografi, işkence, cinayet vb. Görüntüler
 4. Kiralık katil tutma
 5. Hacker kiralama

Derin internetin birden fazla katmanı olduğu da bilinmektedir. Katman yani seviye yükseldikçe ulaştığınız deep web ortamındaki içeriğin iğrençliği daha da artmaktadır. Her katmana giriş için ayrı yapılandırma ve özel yazılımlar gereklidir. Söylentilere göre deep web’in son katmanında yapay zeka içeren güvenlik yazılımları bulunduğundan hiçbir kullanıcı giriş yapamamıştır.

İnternette ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen her şeyin, normal internet kısmında bulunabileceğini unutmayın. Deep web, daha çok kötü ve her açıdan suça meyilli insanların bulunduğu ve onların işine yarar içeriklerin kol gezdiği bir ortamdır. Kötü manzaralarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek olduğundan, merakınızı yalnızca araştırma yaparak gidermeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca Deep Web’e Girmek İsterseniz Burdan Ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
3
 • Kaan Bulut
  Kaan Bulut
  ziyaretci
  3 ay önce

  Böyle güzel yararlı içeriklerin devamını bekliyorız

  Cevapla
  0
 • Hande
  Hande
  ziyaretci
  3 ay önce

  Merak giderici, faydalı bir içerik olmuş 👏

  Cevapla
  0
 • Ahmet Kara
  Ahmet Kara
  ziyaretci
  3 ay önce

  yararlı bir içerik

  Cevapla
  0
Giriş Yap
Yazı Ekle