Deep Web Nedir ? Girmek Suç Mudur ?

 Deep Web Nedir ? Girmek Suç Mudur ?
Okunuyor Deep Web Nedir ? Girmek Suç Mudur ?

Deep Web aslında internetin bilinmediği ve görülmediği bir kısımdır. Dikkat çeken kısmı da bu bilinmeyen kısmın aslında internetin %80’ini oluşturan kısmdır. Bu yüzden de insanlar merak etmekte ve girmeye çabalamakta. En çok sorularan sorularda ikincisi ise Deep Web‘e girmek suç mu. Hayır Deep Web‘e girmek suç değildir. Ama Deep Web‘de yasalarımıza aykırı olan sitelere girerseniz girmek suç oluyor. Ama şöyle de bir olay vardır ki %90’ı illegal olan bir ağda legal sitlere denk gelmek bir hayli güç oluyor. Bunun için şahsi fikrim olarak internette ve bilgisayar kullanmada uzman değilseniz illegal bir siteye girme olasılığınız artıyor. Ayrıca Deep Web sanılanın aksine girilmesi ve ulaşılması o kadar kolay bir site değildir. Çünkü sizin o Tor Browser‘ı indirip girdiğiniz o “.onion” uzantılı sitelerin hemen hemen hepsi Dark Web ‘e girmektedir.

Deep Web‘de Neler Dönüyor?

Dark Web genel itibari ile çok da yasal işlerin dönmediği bir ağ. Uyuşturucu satıcılarından silah tüccarlarına işkence videolarından +18 videolara kadar pek çok yasadışı işlem bulunmaktadır. Ve bu işlemleri satın almak için de Bitcoin kullanmaz lazım.

Bitcoin Nedir ? Ve Neden Bitcoin ?

Öncelikle Bitcoin blokzincir teknolojisi ile üretilen ve kullanılan bir dijital para birimdir. Aslında neden Bitcoin sorusunun da cevabı buradan gelmektedir. Kullandığı blockchain teknoloji sayesinde şifrelenmiş bir şekilde transfer ediliyor. Zaten kripto para lafını da burdan alıyor. Şifrelenmiş bir şekilde transfer edildiği içinde paranın takip edilemiyor. Bu yüzden de internette yasadışı bir işlem yapıldığında ödemeler Bitcoin üzerinde yapılıyor. Ama siz ne kadar takip edilemez desemde inanmayın bana çünkü imkansız diye bir şey yoktur. Amerikada Fbi ve Cia çokca para akışını takip ederek bu tür yasadışı alım, satım yapan kişileri yakaldılar.

Deep Web’e Nasıl Girebilirim ?

Öncelikle dediğim gibi Deep Web‘e girmek sanıldığı kadar iyi bir şey değil zaten tavsiye de etmiyorum. Ama ben genede girmek isteyenler için bir makale hazırlandım. Zaten indirdikten sonra yapacaklarınız için hiçbir mesuliyet kabul etmiyorum. Deep Web‘i indirmek için yapmanız gerekenler ile alakalı makaleme Burdan ulaşabilirsiniz. Tekrar ediyorum ben bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum ve zaten girmenizi de tavsiye etmiyorum. Tor Browser‘ı İndirmek İçin de Buraya tıklayın.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle