Bazı iPad Prolar Kutudan Yamuk Çıkıyor. Apple İtraf Etti!

 Bazı iPad Prolar Kutudan Yamuk Çıkıyor. Apple İtraf Etti!
Okunuyor Bazı iPad Prolar Kutudan Yamuk Çıkıyor. Apple İtraf Etti!

Uzun süredir gelen kutudan yamuk çıkma şikayetleri nedeniyle Apple tarafından incelemeye alınan bazı iPad modelleri gerçekten kutudan hafif şekilde bükülmüş olarak çıkabiliyor.Peki Apple bu konu hakkında ne diyor?

Apple bazı modellerin üretim aşamasından ötürü hafif eğimli olduğunu doğruladı.Ancak bu eğim kullanımda bir sorun teşkil etmemektedir. Ama siz gene garantici bir insan iseniz kutudan çıkartır çıkartmaz eğimli olup olmadını kontrol edin.Bazı kutulardan eğim derecesi hafif olduğundan gözle görmek pek mümkün olmayabilir.Bunun için iPadiniz düz bir masaya koyup yandan bakar iseniz çok net bir şekilde anlayabilirsiniz.Eğer biraz da olsa eğim var ise hemen götürmenizi tavsiye ederiz.Yalnız şöyle bir problem de var.Apple henüz bu konu hakkında geri alınabilir veya tamir edilip geri verilcek gibisinden bir açıklamada bulunmadı.Bu yüzden kesin olarak alınır değiştirilir gibi bir ifade kullanamıyoruz.

Sorunlar artınca ve çoğu şikayetin belirli forum sitelerinden çıktığını görüyoruz.Bu nedenler bükülmenin kullanımdan sonra olduğunu düşünmeniz gayet normal fakat durum tam olarak öyle değil.Bükülmenin nedeni tam olarak belli olmasa da çoğu kişi üretim aşamasındaki soğutma işleminden ötürü olduğunu düşünüyor. Ama iPad birçok elektronik aksamdan ve aliminyumdan üretiliyor sonuçta kırılabilen bir alettir.Ama kutudan direk olarak eğimli gelmesi insanları epey bir şaşırttı.

Bu foto masaya koyduktan sonran çekilen fotoğraf .Evde yeni bir iPad aldığınızda çıkartıp masanın üstüne koyduğunuzda böyle bir görüntüyle karşılaşmanız sizi üzebilir.

Sonuçta Apple gibi bir şirketten bahsediyoruz .Böyle dev bir firma elbetteki kullanıcıların mağdur etmeyecektir.Her şirkette her yıl farklı sorunlar çıkabiliyor ki bunlar normal ve insanoğlınun doğasında olan şeyler.Önemli olan bu hataları telafi edip kullanıcılarını mutlu etmektir.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle