Android 7.1 Gelen Özellik Çoğu Kişi Tarafından Bilinmiyor !!!

 Android 7.1 Gelen Özellik Çoğu Kişi Tarafından Bilinmiyor !!!
Okunuyor Android 7.1 Gelen Özellik Çoğu Kişi Tarafından Bilinmiyor !!!

Android 7.1 Gelen Özellik Çoğu Kişi Tarafından Bilinmiyor

Mobil ağlarda artık farklı farklı güncellemeler ortaya çıkıyor. Bunlardan birisi olarak da Android 7.1 için geliştrilmiş olan 7.1 geliyor. Bu özellik bakıldığında pek çok kişi tam olarak bilinmiyor. Android 7.1 özelliği oldukça fazladır. Özellikle Google arka arkaya basmasıyla hız kesmeden etkinleştirilecek olan panik saptama ve panik modu gibi tuşları yer alıyor.

Bu sayede erişim o andan itibaren de en hızlı şekilde kapanmış oluyor. Çeşitli araştırmalardan ötürü farklı farklı bilgiler de artık gün yüzüne çıkar hale de gelmeye başladı. Onlardan birisi olarak da karşımıza yeni kötü amaçlı yazılımların olduğunu söylemek mümkündür. Bu yazılımlar ne yazık ki cep telefonlarının içerisine sızdırılarak istenmeyen bir takım sorunların da açığa çıkmasına genel itibariyle neden olabiliyor. Google ise Android 7.1 sayesinde bu tür yaanabilecek güvenliğe karşı gerekli tüm tedbirlerinde bir an önce alınmasına yardımcı oluyor. Bu sayede cep telefonlarına sızan kötü yazılımlarında bir an önce ortadan kaybolması da sağlanmış oluyor.

Google ise artık yeni telefonlarda kullanılmak üzere panik saptama özelliğinin geliştirilmesini sağladı. Bu özelliği sayesinde artık cihazlarınızı da yeni baştan kontrol altında tutabilmeniz de sizin için çokta zor olmayacak. Telefon, kullanıcıları bu saptama tuşuna ise arka arkaya basmasıyla birlikte hızlı etkinleştirme işlemi de bu sayede devreye girmiş oluyor.Bu paik tespit davranışı da telefonun etkinleştirildiği anlamına ne yazık ki gelmiyor. Özelliğin açık olup olmadığını belirlemeye yardımcı olan bir diğer önemli nedenlerden birisi de SystemUI APK içinde ki dosyadan bulunuyor olması diyebiliriz.

Sistem içerisinde yer alan panik modu artı olarak pek çok avantajları da beraberinde getiriyor. Bu avantajlarında neler olduğunu düşünebilirsiniz. Özellikle sistem içerisinde yer alan panik saptama modu sayesinde sistem de zararlı bir yazılım olduğu düşünülüyorsa ya da varsa düğmeye birkaç defa olmak kaydıyla basmanız gerekiyor. Bu sayede bu sistem sizi doğal olarak otomatik yoldan ana ekrana dönüştürmeye başlayacaktır. Bu sayede tüm uygulamalarda anında kapatılmaya başlanacak. Böylelikle androidli seriler sonrasında sistem koruma altına en kısa süre içerisinde alınmış olacak.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
3
 • tattoo – dövme modelleri
  tattoo – dövme modelleri
  ziyaretci
  4 sene önce

  Gerçekten entresan faydalı bilgi teşekkürler.

  Cevapla
  0
 • burak Y.
  burak Y.
  ziyaretci
  4 sene önce

  Ne zamandır kullanıyoruz şimdi haberimiz oldu 🙂

  Cevapla
  0
Giriş Yap
Yazı Ekle