Akıllı Telefon Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 Akıllı Telefon Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Okunuyor Akıllı Telefon Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bildiğimiz üzere son 5-6 yıldır hayatımıza yerleşen ve gittikçe de yaygınlaşan akıllı telefonlar hayatımızın adeta bir ihtiyacı oldu. Yıllar geçtikçe teknolojinin yeni nimetlerinden yararlanan insanoğlunun aklında olan önemli bir soru var;

Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1.Pil Ömrü

batarya-omru-uzun-olan-telefonlar

Akıllı Telefon alacaksak ilk olarak telefonumuzun bataryasının gücüne bakmalıyız. Bu devirde çokça hayatımızda yer verdiğimiz bu teknolojik aletlerin en önemli detaylardan biri. Bu konuda bir çok ihtiyaçlardan dolayı ”powerbank”ler ortaya çıktı. Akıllı telefonların aşırı pil tüketimi açısından bir nebze rahatlatacak bir çalışma olan ”powerbank”ler, şimdiden ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı.

Peki telefonumuzun bataryasının kapasitesi en az kaç Mah. Olmalı??

Akıllı telefonumuzun bataryasının kapasitesi en az 2600-2800 mah. olması gerekir. Eğer günde en az 3-5 saat telefonla uğraşanlar için kapasitesi yüksek olan bataryalı telefonları tercih etmeleri onlar için iyi olacaktır.Bu konuda en çok şarjı uzun giden telefonlarda ilk 5 şu telefonlar;

akıllı telefon bataryası ile ilgili görsel sonucu

 

2. Sistem özellikleri

akıllı telefonlar işlemci ile ilgili görsel sonucu

Alacağımız akıllı telefonun sistematik olarak sağlam bir ürün olması gerekiyor. Bu konuda en önemli unsurlardan biri RAM olan ve bunun için ideal olarak günümüz telefonlarında en az 2 GB olduğu görünüyor. Eğer bir oyun canavarıysanız bu özellik sizin için en önemli unsurlardan biridir. İşlemci hızı ve Hafızanında önemli bir unsur olduğunu varsayarsak bu konuda daen az 1.5 Ghz işlemci hızı ve en az 46 Gb seçimleri yapılmalıdır.

3. Kamera

akıllı telefonlar kamera ile ilgili görsel sonucu

Akıllı telefonların olmassa olmazı kamera, birçok kullanıcının en başta önem verdiği bir unsur olarak bulunuyor. Gün geçtikçe kameralardaki değişim ve gelişim gitgide artıyor. Son birkaç sene içerisinde ön kameraya aşırı derecede önem veriliyor. Çift kamera özelliğinin çıkması ile artık üretilen tüm akıllı telefonların vazgeçilmez haline gelen ön kamera ”Selfie” yani türkçe anlamıyla ”özçekim” çılgınlığı bu alanda birçok yenilik kazandırdı.

Peki kamera için Mp önemli mi?

Kamera açısından bakacak olursak tabii ki Mp önemli açıdan rol oynuyor. Bu konuda Mp den daha çok mercek ön planda, tabii ki de Mp açısından da bakarsak kalite farkı da ortaya çıkıyor. Akıllı telefonlarda ideal olarak kullanılan Mp sayısı 8 ila 15 arasında yer alırken, bu sayı 25 leri bile buluyor.

 

3 Aşamada belirttiğimiz gibi Akıllı Telefon seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladık umarım bu konuda bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmuş oluruz.

 

 

 

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Anonimce
  Anonimce
  ziyaretci
  4 sene önce

  Hepsini geç; ilk bakılması gereken şey; ne kadar sürede ağırlaşıp, donmalara başlıyor olması. Bu başladıktan sonra diğer özellikleri müthiş olsun veya olmasın, fark etmiyor.

  Cevapla
  1
Giriş Yap
Yazı Ekle