Intel Core i9’u Tanıttı!

 Intel Core i9’u Tanıttı!
Okunuyor Intel Core i9’u Tanıttı!

Bugünkü konumuz geçtiğimiz günlerde Intel’in Computex’te tanıtılan Intel Core i9 serisi işlemciler…

 

7. Nesil Core i7 serisi işlemcilerden sonra tanıtılan Core i9 serisi ilerleyen günlerde büyük ses getireceğe benziyor. Serinin en büyük özelliği alışılmıştan daha çok sayıda çekirdeğe sahip olması. Bu durum işlem kapasitesini arttırarak yüksek performansta çalışmayı sağlamaktadır. Bundan bir önceki seri olan Core i7 serisi gibi 14 nanometre transistörlere sahip olmasına rağmen daha çok enerji harcaması sistemde kullanılacak PSU’nun iyi seçilmesini gerektirecektir.

Ayrıca yüksek performans sağlayacak bu yeni nesil işlemcilerde overclock imkanı oldukça iyi görünüyor. Overclock sonrası sistemin darboğaz olmaması için ekran kartının ve belleklerin işlemciye göre seçilmesi büyük önem taşımaktadır. İşlemcinin VR ve DDR4 2666 Mhz bellek desteği gibi özellikleri oyun odaklı sistemlerde tercih edilmesine neden olacaktır.

Amd’nin Ryzen serisiyle kıyaslamak için henüz çok erken olmasına rağmen kullanıcılarda büyük bir beklenti oluşturdu. İlerleyen zamanlarda bu beklentinin karşılanıp karşılayamayazcağını göreceğiz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle