2020’de Çıkıcak 6 Teknoloji Harikası Ürün

Her yıl, tüketici elektroniği fuarı veya CES , birçok sektörde yeni teknoloji gelişmeleri sunuyor.
Etkinlik bu hafta Nevada, Las Vegas’ta devam edecek. Şirketlerin hayatı daha kolay, daha üretken ve eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan en son ürünlerini piyasaya sürmeleri için bir şans.
İşte CES 2020’de sunulan en ilginç ürünlerin bir listesi.

8K Televizyon

Şov, şirketlerin en son televizyonlarını (TV’lerini) yayınlamaları için her zaman favori bir yerdir. Bu yıl farklı değildi. Bazıları, en yüksek kalite standardı olarak kabul edilen 8K ile büyük modeller yayınladı . Samsung, resmi TV’nin kenarına getiren yeni bir 8K versiyonu gösterdi.

Telefon Gibi Davranan Bir Tv

Samsung ayrıca bir akıllı telefon için tasarlanmış video izlemek için kullanılabilecek bir TV tanıttı. Sero TV bunu normal TV konumundan telefon şekline benzeyen dik bir konuma çevirerek yapar. TV, videoyu doğrudan telefondan oynatmak için mobil cihazlara bağlanabilir.
TV Güney Kore’de yaklaşık 1.600 dolara satılıyor. Şirket, “mobil nesle” hitap etmek için tasarlandığını söyledi. Samsung, Sero’nun kullanılabilirliğini “2020 yılında çeşitli küresel pazarlara” genişletmeyi planladığını söyledi.

Akıllı Çöp Kovası

Atık işleri için kirli işlerin çoğunu kendi başına yapan bir çöp kutusu sundu. Kutu dolduğunda, kullanıcı makinenin akıllı yeteneklerini etkinleştirmek için bir düğmeye dokunur.

Cihaz daha sonra atık torbasını tamamen sızdırmaz hale getirir ve tek başına yeni bir torba yerleştirir. Daha sonra teneke kutu üst kısmını kaldırır, böylece kullanıcı çantayı alıp atabilir.

Horlama Durdurma Yastığı

Uyurken horlayan insanlara “ Hareket Yastığı ” yardımcı olabilir . Bu akıllı yastık , uykunun baş konumu ve gece boyunca nefes alma hakkında bilgi toplamak için tasarlanmıştır. Sistem daha sonra bu verileri dahili hava yastıkları yardımıyla yastığın şeklini değiştirmek için kullanır. Fikir, yastığı değiştirerek, uyuyan kişinin kafasının burun içinden hava akışını iyileştirmek ve horlamayı azaltmak için yeterince hareket edeceği yönündedir.

Oturma Segway

Segway insan taşıyıcıları yıllardır var, ancak şirket yeni S-Pod modelini duyurmak için CES’i kullandı . Yeni taşıma “bölmesi” tekerlekli küçük bir sandalyeye benziyor. Şirket, yeni modelinin havaalanları, eğlence parkları ve alışveriş merkezleri gibi kapalı alanlarda kullanılmak üzere tasarlandığını söylüyor.

Telefon Şarj Cihazı ve Araç Pil Tasarrufu

Mophie, akıllı telefonları kablosuz olarak şarj edebilen yeni bir şarj cihazı duyurdu ve aynı zamanda bitmiş bir batarya ile bir aracı çalıştırmak için kullanılabilir . Powerstation Git cihaz şarj, yanı sıra araba akü konnektörleri ve güçlü ışık için iki USB açıklıkları ile gelir.

Ali Baran Can

Ali Baran Can

TeknoNeo.Com Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir